۷ نکته برای افزایش مهارت در تدوین فیلم

۷ نکته برای افزایش مهارت در تدوین فیلم

۱. بسیار تدوین کنید

باز هم تکرار می‌کنیم، تمرین کنید. می‌توانید در دوره‌های مختلف شرکت کنید، از ویدیو‌ها استفاده کنید یا چندین کتاب بخوانید اما تجربه عملی تنها راه پیشرفت واقعی است. اگر امکان انجام پروژه‌های واقعی را ندارید، سعی کنید با استفاده از ویدیو‌های مختلف تکنیک‌های جدید را تمرین کنید. از این طریق، نه تنها مهارت‌های خود را افزایش داده‌اید، بلکه خلاقیت را نیز در خود تقویت می‌کنید.

بسیار تدوین کنید

۲. از کار‌های کوچک شروع کنید

برای پیشرفت لازم نیست فیلمی ۲ ساعته را تدوین کنید؛ بهترین راه حل این است که از کار‌های کوچک، مانند فیلم‌های کوتاه، تبلیغاتی و موزیک ویدیو‌ها، آغاز کنید.

از کار‌های کوچک شروع کنید

۳. با هدف ادیت کنید

پروژه‌ای که دارای ددلاین مشخص است با موردی که در وقت آزادتان انجام می‌دهید، متفاوت است. کار کردن با ددلاین و انتظار مشخص و داشتن مخاطب واقعی، نتیجه کار را تغییر می‌دهد. بنابراین، با هدف به نمایش گذاشتن کار خود، دست به تدوین بزنید. در آخر با استفاده از پلتفرم‌های آنلاین کار خود را به نمایش گذاشته و از پیشنهادات دیگران نهایت استفاده را ببرید.

۴. متفاوت باشید

تدوین، مهارتی فنی و خلاقانه است. در نتیجه بخشی از ادیت، آشنایی با مباحث فنی است اما می‌توان گفت بخش بسیار با اهمیت آن، خلاق و متفاوت بودن است. هرکسی می‌تواند شات‌های مختلف را به یکدیگر متصل کرده و یک ویدیو بسازد؛ اما این روش‌های مختلف انجام کار است که باعث به وجود آمدن آثار متفاوت و منجصر به فرد می‌شود.

۵. برای بحران آماده باشید

همواره به خاطر داشته باشید که بخشی از تدوین، فنی است. بنابراین باید با ابزار‌های خود تا حدی آشنایی داشته باشید که بتوانید هر نوع مشکلی را حل کنید. چنین مشکلات کوچکی ممکن است جلوی استخدام شدن شما را بگیرند.

۶. برای کار خود ارزش قائل باشی

آیا همواره برای انجام پروژه‌های شبیه به هم با شما تماس می‌گیرند؟ این کاملا عادی است. همیشه برای کار خود ارزش قائل باشید، زیرا حتی اگر آن را دوست نداشته باشید، باعث کسب درآمد و افزایش تجربه شما خواهد شد.

۷. راوی خوبی باشید

ادیت کردن فقط متصل کردن چند شات مختلف به یکدیگر نیست. تدوین، نوعی روایت داستان است. تا جایی که می‌توانید درباره زبان ادیت کردن اطلاعات کسب کنید و سعی کنید راوی یا Storyteller خوبی باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید